Digital Music Business from A till Z

Workshop určený primárne hudobníkom a tvorcom hudby je zameraný na aktuálne trendy v hudobnom priemysle v súvislosti s online prostredím, kam sa presunula výrazná časť hudobného obsahu a jeho konzumentov. Naučíte sa, ako sa v online prostredí pohybovať, ako v ňom efektívne distribuovať hudbu, aké dáta sú pri pridávaní obsahu dôležité, aby vám vaša tvorba priniesla peniaze, ako sa vyprofilovať na službách ako Spotify, Apple Music, Deezer a YouTube, ale naučíte sa aj to, ako plánovať pridávanie hudobného obsahu, či využívať PR a marketing na sociálnych sieťach a mnoho ďalších dôležitých faktov.

Lektor: András Bodrogi
András Bodrogi sa špecializuje na digitálne médiá, nové médiá a online komunikáciu, je tréningovým expertom v Google Ground Budapest a vo svojich prednáškach a workshopoch sa okrem iného zameriava na to, ako efektívne využiť audio vizuálny obsah na YouTube. V súčasnosti pracuje aj ako YouTube špecialista pre londýnsku hudobnú spoločnosť The State51 Conspiracy, ktorá pomáha nezávislým vydavateľstvám a umelcom v oblasti správy práv, dosahovania zisku a ďalších cieľov v online prostredí.

Organizuje A4 v spolupráci so SOZA a LALA Slovak Music Export. Vstup voľný, stačí sa registrovať tu: https://forms.gle/6jQbyDGKSDu2t5BU6

Workshop bude prebiehať v angličtine a je súčasťou vzdelávacej série LALA experience s podporou Fondu na podporu umenia.